top of page

DİYALİZ HEKİMLERİ DERNEĞİ'NDEN ANLAMLI ZİYARET !

 

Diyaliz Hekimleri Derneği’nden bir heyet Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Diyaliz Hekimleri Derneği’nden bir heyet 3 ay önce Çatalca İlyas Çokay Devlet Hastanesi'ne Başhekim olarak atanan Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç’i 19 Mart 2018 tarihinde makamında ziyaret etti. Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç; Diyaliz Hekimleri Derneği’nin (DİHED) kurucularından olup, geçen dönem Diyaliz Hekimleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştı. Halen de Diyaliz Hekimleri Derneği’nin Denetleme Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

1967 yılı Denizli doğumlu olan ve 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olarak tıp doktoru ünvanını alan, Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç kamuda ve özel sektörde hekimlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda siyasi geçmişi ile de bilinen Dr. Bilgiç 2007-2011 yıllarında Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı olarak görev yapmıştı.

DİHED Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr. Hıdır Arslan, DİHED Genel Sekreteri Op. Dr. Mesut Kösem ve dernek üyesi Dr. Natalia Tomilova’nın katıldığı ziyaret sıcak ve samimi bir atmosferde geçti.

Başhekim Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç; göreve başladıktan sonra hemen yoğun bir çalışma temposu yakaladıklarını, yıllardır açılamayan hastanenin ek binasını, kısa sürede bağışlarla tamamlayarak hizmete açtıklarını, böylece İstanbul’un hızla büyüyen ilçelerinden biri olan Çatalca’nın modern bir hastaneye kavuştuğunu anlattı. Şu an ise hastanenin hekim ihtiyacını gidermek için çalışmalar yapıldığını ve çalışmaların hızla sonuca ulaştırılacağını söyledi.

Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç derneğin yaptığı çalışmaları yakinen takip ettiğini, derneğin yakaladığı ivmenin devam etmesi gerektiğini, derneğin çalışmalarına destek vermeye her zaman hazır olduğunu belirtti. Çatalca’da halkımızı böbrek yetmezliği konusunda bilgilendirmek için Diyaliz Hekimleri Derneği ile bir toplantı gerçekleştirmek istediklerini açıkladı. Ayrıca bu ziyaretin iadesi için de derneğimizi en kısa süre içinde ziyarette bulunacağını belirtti.

Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr. Hıdır Arslan  ziyaret hakkında DiyalizHaber’e yaptığı açıklamada; « Dernek olarak eski Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç ile gurur duyuyoruz. Derneğimizde çalışkanlığı, iyi ahlakı ve sağduyusu ile her zaman hatırladığımız bir arkadaşımızdır. Onun bu görevi de en iyi şekilde yerine getireceğinden eminiz. Kendisine çalışmalarında başarılarının devamını diliyoruz» dedi.        Haber:Mesut Kösem/DİYALİZHABER

Yayın Tarihi: 30/03/2018

bottom of page