top of page

HASTANE ORTAMINDA VEYA KLİNİKTE İYİ HEKİMLİK HER YERDE ZOR ZANAAT

 

Diyaliz Hekimleri Derneği yönetimi Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç’i yeni görev yerinde ziyaret etti.

Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Sadi Kemal Alim Arslan ve Diyaliz Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Op. Dr. Mesut Kösem 24/09/2021 tarihinde yeni göreve başlayan Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç’i makamında tebrik etmek ve incelemelerde bulunmak üzere Avcılar Hospital Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sıcak bir ortamda geçerken, diyaliz hastalarının ve diyalizde çalışan hekimlerin sorunları ve çözümleri konusunda istişarede bulunuldu. 

1967 yılı Denizli doğumlu olan ve 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olarak tıp doktoru ünvanını alan, Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç kamuda ve özel sektörde hekimlik ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Aynı zamanda siyasi geçmişi ile de bilinen Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç 2007-2011 yıllarında AK Parti Avcılar İlçe Başkanı olarak görev yapmıştı.

 

Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç Diyalizhaber'e yaptığı açıklamada;  “İyi hekimlik her ortamda zordur, diyaliz hekimi olarak çalışmanın kendine özgü birçok zorlukları vardır. Diyaliz hekimliği, hele iyi hekimliğin koşullarının pek çok yönden ağırlaştığı bir dönemdeyiz. Ben uzun yıllar kamu veya özel sağlık kurumlarında yönetici ve hekim olarak çalıştım. Bundan sonra çalışmalarımı Avcılar Hospital Hastanesi Hemodiyaliz Ünitesi’nde sorumlu diyaliz hekimi olarak sürdüreceğim. Avcılar halkına hemodiyaliz hizmeti vermekten onur duyuyorum, amacımız iyi diyaliz hizmetidir. Hastane ortamında hemodiyaliz hekimliğinin avantajlı yanları olduğu gibi,  dezavantajlı yanları da bulunmaktadır. Hastalarımızın Son Dönem Böbrek Yetmezliği yanında, birçok kronik sağlık sorunları mevcuttur, bu sorunların çözümü ve zamanında doğru yardıma yönlendirme iyi hekimlik gerektirir. Hastalarımızın diğer sağlık sorunlarının çözümünde hastanedeki diğer branş hekimlerinin desteğini alabiliyoruz. Bazen provake olmuş bir hastane desteği beklentisi ile karşılaşmak mümkün, fakat bu desteğin de sınırları bulunmaktadır. İyi bir ekiple, iyi hekimlik, iyi diyaliz hizmeti ile diğer branş poliklinik hizmetlerine ihtiyacı azaltabiliriz. 2019 Diyaliz Yönetmeliği kriterleri bir yana, yıllık mortalite hedefimizi %12,5 olarak, kateterli hasta oranımızı %5 olarak koruyoruz” dedi.

 

Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Sadi Kemal Alim Arslan  ziyaret hakkında DiyalizHaber’e yaptığı açıklamada; « Dernek olarak yönetim kurulu üyemiz ve derneğimiz kurucularından olan Dr. Mehmet Gürhan Bilgiç ile gurur duyuyoruz. Derneğimizde çalışkanlığı, iyi hekimlik çabası ve sağduyusu ile çok çalışkan bir arkadaşımızdır. Onun bu görevi de en iyi şekilde yerine getireceğinden eminiz. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz» dedi. DİYALİZHABER

Yayın Tarihi: 25/09/2021

bottom of page