top of page

 

HAYDİ ÇOCUKLAR, PİKNİK ZAMANI !

 

Merhabalar. Biz, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyaliz Ünitesi çocuklarıyız. Ünitemizde, tedavimizi sürdürmemiz dışında, yaptığımız bir çok sosyal etkinlik var. Genelde bizi sizler, hasta ve hastalıklarımızla hatırlar ve hep böyle de hatırlarınızda kalmamızı istersiniz. Üzgünüz, bizim dünyamız, burada çok renkli. Evet, haklısınız. Bazen iyi hissetmiyoruz, hastalanıyoruz. Geçiyor sonra. Tekrar kalkıyoruz;  “Eee Ayşen abla, şimdi ne yapıyoruz?”

Ne yapıyoruz mesela; piknik yapıyoruz. Ama hepimiz, 12 yıldır yolumuzun kesiştiği herkesi davet ediyoruz. Hep birlikte oluyoruz. Bu sene 6. pikniğimizdi. Yine çok güzeldi. İzmir Fuar’da yapıyoruz, her yıl. Çünkü, hem lunaparka, hem de hastaneye yakın. Ayşen abla korkuyor, hastaneye yakın olalım istiyor; bize bir şey olursa, hemen yetiştirebilsin diye. Çimenlerin üzerine kilimlerimizi yayıyoruz, getirdiğimiz yiyeceklerimizi pay ediyoruz herkese. Dua etmeden başlamıyoruz yemeğe. Biz, sohbet muhabbet yemeğimizi yerken, palyaço ablamız geliyor. Hepimiz doyuyoruz  bir anda. Büyük abla ve abilerimiz hariç.    

“ Hadi çocuklar, lunapark zamanı “ diye seslenir Ayşen abla. Mutluluğun bizdeki karşılığı bu olsa gerek. Bedava biniyoruz biz oyuncaklara, biliyor musunuz? Herkes bizim mutluluğumuza katkıda bulunmak istiyor. Çünkü, biz mutluyken onlar daha da mutlu oluyor. Kaçmıyor gözümüzden.


Lunapark dönüşü dondurma zamanı. Yok böyle bir şey. Yasaklar bir günlüğüne deliniyor. Yupiii!
Palyaço abla bizimle. Daha yüzümüz boyanacak, top oynayacağız. Derken bir ses “ Oğlan bizim kız bizim. Çatlasın kaynanalar…”  İnanamıyoruz, davul ve zurna gelmiş yine. Bu sene Ayşen abla, abileri değiştirmiş.

Annelerimiz, ablalarımız, abilerimiz herkes ortada. Nasıl bir güzelliktir bu. Bizde karışıyoruz aralarına. Çok eğlenceli bu büyükler.


Ve Ayşen abla diyor ki; “ Burayı bulduğumuz gibi bırakacağız. Hepimiz elbirliğiyle topluyoruz çöplerimizi”. Bu aslında kötü bir habere işaret. Çünkü birazdan herkesi tek tek öpecek ve teşekkür edecek. Yaaaaaa, bitmesinnnn!
Ve o güzel haber; “ Yeni yıl partisinde görüşürüz  çocuklar”  

                                                                                                     
Çocuklarım adına…   
Hem. Ayşen Toktay   (DİYALİZHABER)

Yayın Tarihi:28/05/2016

bottom of page