top of page

DEĞİŞİM FARK YARATIR, FARK SES YARATIR, SES GÜCÜ YARATIR!

 

Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği Olağan Genel Kurul’a Hazırlanıyor.

Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği (TNDTHD) Türkiye'de kurulmuş olan en önemli mesleki derneklerden birisidir. Kuruluş çalışmaları,1991 yılında İstanbul'da Birsen Yürügen' in öncülüğünde Türk Nefroloji Hemşireliği'nin gelişmesi, çağdaş seviyeye ulaştırılması, ulusal olduğu kadar uluslararası platformlarda da başarılara imza atmalarında mesleki bir derneğin öncülük edebileceğine inanan bir grubun bir araya gelmesi ile başlamıştır. Bu çekirdek grup, karşılaştıkları zorluklarla mücadele ederek 1992 yılında İstanbul Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulu’ nda “Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği”ni kurmuşlardır. Derneğin kurucu üyeleri; Ekrem Erek, Birsen Yürügen, Deniz Şelimen, Birsen Taş, Ezgi Çınar, Esma Uygur, Gülfiye Altınbaş, ve Nilgün Koşar’dır.

Olağan Genel Kurul hakkında DiyalizHaber’e açıklama yapan Ankara Kahramankazan Devlet Hastanesi hemşirelerinden Ayşe Didem Çakır; “TNDTHD olarak Olağan Genel Kurul heyecanı içindeyiz. Derneğimizin Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireliği alanında çalışan yaklaşık 900 hemşire üyemiz mevcuttur. Derneğimizde farkın ve değişiminin öncüsü olmak için Mavi Grup olarak yola çıktık. Faaliyet alanımızda çalışan Hemodiyaliz Hemşireleri, Periton Diyaliz Hemşireleri, Nefroloji Hemşireleri, Organ Nakli Koordinatörleri, Diyaliz Teknikerleri ve Akademisyen Hemşirelerin sesi olmak ve sizler ile birlikte gücümüze güç katmak istiyoruz. Kamu ve özel sektör ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan, şeffaf bir yönetim anlayışı ile derneğimizi güçlendirmek, ulusal ve uluslararası tanınırlığını arttırmayı hedefliyoruz. Sizler ile oluşturulacak çalışma gruplarımız ile çalışma barışı ve birlikteliği, eğitimin sürekliliği sağlamak istiyoruz. Doğal afetlerde daha organize olarak, gücümüze güç katmak istiyoruz.

Mavi Grup olarak Yönetim Kurulu seçimlerine; Arzu Arda (S.B.Ü Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi), Gülcan Canbek (Uludağ Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi), Ayşe Didem Çakır (Ankara Kahramankazan Devlet Hastanesi), Özlem Demir (Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi), Sevim Güneş Çalıcıoğlu (Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi), Rahime Pazvant (İzmir Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi) ve Derya Yıldız’dan (Dialife Diyaliz Merkezleri) oluşan listeyle katılıyoruz. Tüm üyelerimizden derneğimizin 29 Nisan 2023 tarihinde saat:12.00’ de İstanbul Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul’a katılarak  Yönetim Kurulu seçiminde Mavi Grup olarak bize destek olmalarını bekliyoruz.” dedi. DİYALİZHABER

Yayın Tarihi: 20/04/2023

bottom of page