top of page

DİYALİZ HEKİMLERİ DERNEĞİ'NDE GENEL KURUL HEYECANI

Diyaliz Hekimleri Derneği ülkemizde diyaliz hekimlerinin temsilcisi ve diyaliz sektörüne yön veren önemli derneklerden birisidir. 19 Ocak’ta İstanbul’da derneğin yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti. Toplantıda yeni yönetmelik taslakları ve önümüzdeki genel kurul seçimleri ana gündem konusu idi. 
Bu konuda görüşlerini aldığımız Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Adem Sezen toplantı hakkında açıklamalar yaptı: “Derneğimizin 10 yıllık bir geçmişi ve yaklaşık 300 aktif üyemiz mevcut. Ülkemizde yaklaşık 2700 sertifika almış diyaliz hekimi mevcut. Şu anda 1200 hekim aktif olarak diyaliz hekimliği yapmaktadır. Derneğimiz kuruluşundan bu yana diyaliz hekimlerinin ve diyaliz sektörünün sorunlarına duyarlı ve sorumlu bir çizgi izlemiştir. Diyaliz hekimliği zor bir süreçten geçmekte ve çalışma şartları her geçen gün ağırlaşmaktadır.” dedi.
Nisan ayında olağan genel kurul toplantısının gerçekleşeceğini, dernek yönetiminde yeni ekiplere ve yeni anlayışlara ihtiyaç olduğunu belirten Dr.Adem Sezen diyaliz hekimlerini derneğe üye olmaya ve genel kurul seçimlerinde oy kullanmaya davet etti. (HABER/FOTO: Hıdır Arslan)

bottom of page