top of page

Dr. Adem Sezen

 

ademsezen@hotmail.com

 

Hemodiyaliz Sorumlu Hekimi

Öğretim Görevlisi

 

İstanbul Bilim Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu

 

 

1971 yılında Ordu'nun Fatsa İlçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Fatsa'da tamamladı. Lise eğitimine İstanbul'da Haydarpaşa Lisesi'nde başladı. Fatsa Lisesi'nde tamamladı.

 

1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başladı. 1995 yılında tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru oldu.

 

Aynı yıl mecburi hizmeti görevi için Ardahan'a gitti. Bir süre Pratisyen hekim olarak çalıştıktan sonra Sağlık Müdürlüğü kadrosuna geçerek Şube Müdürlüğü, Sağlık Müdür Yardımcılığı ve Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 

1997 yılında Rize'ye atandı. Rize Devlet Hastanesi Acil  Ünitesinde doktorluk yaptı.

Temmuz-2000 - Ocak 2001  tarihlerinde  Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nefroloji Kliniği'nde Hemodiyaliz Sorumlu Hekimlik Kursu'na katılarak, kursu başarı ile tamamladı.

 

Kurs sonrası Rize'ye döndü. Rize Devlet Hastanesi ve SSK Bölge Hastanesi Hemodiyaliz Ünite'sinde sorumlu doktor olarak çalıştı.

 

2004 yılında İstanbul Bakırköy  Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Hemodiyaliz Ünitesi'ne Sorumlu Hemodiyaliz Hekimi olarak göreve başladı.

 

2006 yılında 11 arkadaşı ile birlikte Diyaliz Hekimleri Derneği'ni ( DİHED)  kurarak, 10 yıl Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

 

2006-2007 yıllarında Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümü Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans yaptı.

 

2007-2009 yıllarında Özgözükara Grupta Diyaliz Bölümünde Genel Müdür olarak çalıştı.Bu dönemde İstanbul ilinde hemodiyaliz-periton diyaliz-Ev hemodiyalizi merkezi  ve  Taşkent (Özbekistan) ilk hemodiyaliz merkezini kurdu.

 

2009-2011 yıllarında Özel Diyaliz merkezlerinde Mesul müdürlük yaptı.
 

2014-2016 yıllarında İstanbul Aydın Üniversitesinde Diyaliz bölümünün kurulmasında görev aldı. 

 

2014 yılında IMBL Üniversitesinde Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde Doktora eğitimine  başladı.

 

2011 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda Diyaliz bölümünün kurulmasından sonra Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı.Halen bu görevini devam ettirmektedir.

bottom of page