top of page

KOCAELİ'DE HEMODİYALİZ EĞİTİM TOPLANTISI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Kocaeli'de hemodiyaliz konusunda yapılan bilimsel toplantıya yoğun katılım oldu. Acıbadem Sağlık Grubu, Diyaliz Hekimleri Derneği ve Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen bu toplantıda hemodiyaliz konusundaki son bilimsel gelişmeler gözden geçirildi. Toplantı 28 Şubat 2016 tarihinde, Luxor Garden Hotel'de gerçekleştirildi.

 

Toplantıda, Kocaeli Üniversitesi Nefroloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Itır Yeğenağa ve Diyaliz Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Adem Sezen oturum başkanlığı görevini yaptılar. Toplantının açılış konuşmasını, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği Başkanı Uzm. Hem. Ayten Karakoç gerçekleştirdi. Toplantıda Uzm. Dr. Dilek Güven Taymez “Kronik Böbrek Hastalığına Yaklaşım”, Op. Dr.

Mesut Kösem “A-V Fistüllerin Muayenesi ve Takibi”, Uzm. Dr. Sinan Deniz “Damaryoluna Yönelik Girişimsel Radyoloji”, Hem. Şelale Yıldıran “A-V Fistül Kullanım Teknikleri ve Bakımı” konulu sunumlarını yaptılar.

 

Toplantının organizasyonunda yer alan Diyaliz Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Adem Sezen yaptığı açıklamada: “Hemşire ve hekim derneklerinin öncelikli görevi; üyelerinin eğitimlerine destek vermektir. Toplantıdaki konuşmacılar Türkiye'de bu konuda ileri düzey tecrübesi olan kişiler idi. Bundan sonrada dernekler olarak bu tür eğitim çalışmalarına devam edeceğiz” dedi.

Konuşmacılardan, Acıbadem International Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Mesut Kösem toplantı hakkında; “ Bu toplantıda öncelikli konu damaryolunun korunması, takibi, kullanımı ve gelişen sorunların çözümü üzerineydi. Bu toplantı ile hemodiyaliz sektöründe bölgede çalışan hekim, hemşire ve teknikerlerin eğitimlerine katkıda bulunduğumuzu düşünüyoruz. Sağlık tecrübe isteyen ve tecrübenin arkadan gelenlere aktarılması ile gelişen bir alandır” açıklamasını yaptı. (DİYALİZHABER)

Yayın Tarihi: 01/03/2016

bottom of page